Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1-Taraflar1.1.Satıcı

 

Adı: MiraAyakkabı İnş.Gıd.San.Tic.Ltd.Şti. (Capretto.com.tr )

Adresi:Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. 6. Sok. No: 100/ 13 Ata Plaza BalgatAnkara/Türkiye

Telefon:0312472 45 48

Email:info@capretto.com.tr


1.2.AlıcıAdı – Soyadı/TC. No

Adresi 

Telefon

E-mail 


Madde 2- Konu


İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın SATICI ’ya ait https://www.capretto.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı,satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler  dâhil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikâyetve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğin is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

https://www.capretto.com.tr sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri


Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi,teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığıveya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcıkabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, Alıcı’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde,siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda Alıcı’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden Alıcı’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15(on beş) gün süreyle dondurur. Alıcı’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde Alıcı’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI,her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Alınan Ürün/Ürünler 

Adı, kodu : ; … Adet

Toplam Satış Bedeli : …-TL

Ödeme Şekli: KrediKartı/Banka Havalesi(EFT)

Teslim Edilecek Kişi:

Telefon numarası:

Teslim Edilecek Adres:

Fatura Edilecek Kişi/Kurum:

Fatura Adresi:

Vergi Dairesi:

Vergi Sicil Numarası:

Kargo Ücreti : …-TLMadde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

 

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan ../../….tarihidir. 

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştırandurumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşentaraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. 

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayıherhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz )gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

 

Madde 5-Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

 

5.1.Satıcı,4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18(on sekiz) yaşından küçük kişiler …’den alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenmeyecektir.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https://www.capretto.com.tr sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, tasarımdan veya yasa dışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz. 

5.3. https://www.capretto.com.tr den kredi kartı (Visa, MasterCard, vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta için de havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin(EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Alıcı,sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alıcı,sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alıcı, https://www.capretto.com.tr internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri,satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dâhil olmak üzere satış fiyatı,ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikâyet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık,anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder. 

6.4. Birönceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.capretto.com.tr sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. Alıcı,aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

 


Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü


Sipariş: 

 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin(EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcıya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusumalın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde alıcıbu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel vevarsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on güniçinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle birdurumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevizarar talebi olmayacaktır. 

 

Ödeme:

 

https://www.capretto.com.tr ‘de,internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyenalıcılara nakit havale ile sipariş imkânları sunulmuştur. Havaleile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesiniyapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır.Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileriile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. 

Ürününtesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundankaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukukaaykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finanskuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisineteslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesizorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

Alıcı kredi kartıile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını vetemerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyitedeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faizve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi KartıSözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Madde 8-Sevkiyat/Teslimat Prosedürü


Sevkiyat:

Sipariş onayı mailiningönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğukargo Şirketine verilir.


Teslimat: 

 

Ürün/ürünlersatıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresineteslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailiningönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıyaönceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluylabu süre en fazla on gün uzatılabilir. 

Ürünler, Kargoşirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarakgönderilir.

KargoŞirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindekiyanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetlergibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardandolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başkabir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatıkabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerindeolmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir.Belirtilen günler içerisinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimatproblemleri müşteri hizmetlerine info@capretto.com.tr e-mail adresi kullanılmaksureti ile derhal bildirilmelidir.

Zarar görmüşpaket durumunda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketiyetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketinhasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsızteslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespitedilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktansonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paketkabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalankopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerinebildirilmelidir. 


Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü


Ürün İade:

 

Alıcı malı teslimaldıktan sonra ondört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin vecezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergiusul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi içinalıcının  mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanınarka kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonraimzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasınıda uhdesinde tutması gerekmektedir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslimedildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderimbedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcınınistekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlananmallar için cayma hakkı söz konusu değildir.